Utilitzem cookies per oferir-vos una experiència transparent i còmoda a l'hora de navegació. En utilitzar la nostra pàgina web acceptes l'ús de cookies. Més informació: Política de cookies

Aquestes són algunes de les històries que hi ha darrere del projecte Dona Kolors. Són reals, però hem canviat els noms per a protegir la identitat de les treballadores i usuàries de l'entitat.

Comprant Dona Kolors fas possible més històries de superació com aquestes. Gràcies!

Subscritu-te al butlletí o seguiex-nos a Facebook o Instagram per conèixer el dia a dia del projecte.

 

Lucía

Lucía és nigeriana i té 19 anys. Va aprendre l'ofici de costurera al taller de formació en confecció industrial que impartim a la nostra entitat, El Lloc de la Dona. Gràcies a la màquina de cosir que va rebre a l'acabar el curs, està realitzant arrenjaments des de casa seva.

 

Priscila

Priscil·la és nigeriana, té 23 anys i és alumna del curs de formació. Li agrada dissenyar la seva pròpia roba i cada dia ens sorprèn amb les creacions tan boniques que porta. En un futur, li agradaria produir-les en el seu propi taller de confecció. Estem segures que ho aconseguirà!

 

Andrea

Es llatinoamericana i té 31 anys. Andrea va estar aprenent l'ofici de costurera al taller de formació durant un any i després de realitzar les pràctiques formatives es va incorporar a treballar en Dona Kolors durant un any més. Ara, després de l'experiència i habilitats adquirides treballa en una botiga de moda com a dependenta.

 

Sandra

Sanda és nigeriana i té 27 anys. Des del primer moment, va mostrar un interès i unes habilitats molt bones en costura. Per això, abans de finalitzar el curs de formació, a l'octubre de 2013, es va incorporar a treballar amb Dona Kolors, fins ara!

 

Maria

María és romanesa i té 29 anys. Després d'un any com a alumna del taller de formació, a l'octubre de 2012, es va incorporar com a treballadora del taller de Dona Kolors. Va ser la primera dona contractada pel nostre taller i les seves ja expertes mans han donat vida a la majoria de les nostres peces.

 

Anna

És nigeriana i té 25 anys. Anna sempre ha demostrat interès i una actitud positiva molt bona. És disciplinada i li agrada el treball ben fet. Per això, després d'acabar la formació en la nostra entitat, continua formant-se per a així conèixer tots els processos de producció en profunditat.

 

Sofia

Sofia és nigeriana i té 22 anys. És alumna del taller de formació en confecció industrial i, entre altres coses, està aprenent a fer arranjaments de tall i confecció. El seu somni és tenir el seu propi negoci d'arranjaments.

 

Cecilia

Cecilia és nigeriana i té 24 anys. Actualment, està rebent formació en el taller de costura i somnia amb obrir la seva pròpia botiga de roba al seu país.

 

Antonia

Antonia és d'El Salvador i té 34 anys. Va completar el taller de formació de costura amb èxit i després de realitzar les pràctiques formatives del curs va trobar treball en un taller d'arranjaments a Barcelona.